Nad Slovenijo se iz zahodne Evrope širi zelo vroča zračna masa, zato se bo vročina v prihodnjih dneh še stopnjevala. Čeprav tako ekstremnih temperatur, kot so jih v zadnjih dneh izmerili v Franciji in Španiji, pri nas ne pričakujemo, bo vročina vseeno zelo izrazita.
Že danes se lahko na Goriškem in Vipavskem ogreje do okoli 37 stopinj Celzija, še kakšno stopinjo bolj vroče pa bo jutri, ko lahko že presežemo junijsko rekordno znamko.
Še bolj vroče bo v nedeljo in ponedeljek, ko v večjem delu Slovenije pričakujemo vrhunec vročinskega vala. Takrat se bomo zelo približali tudi absolutnemu slovenskemu temperaturnemu rekordu, ki znaša 40,8 stopinje Celzija. Izmerjen je bil 8. avgusta 2013 na letališču Cerklje ob Krki.

Težišče vročine bo v prihodnjih dneh v notranjosti Primorske, a tudi drugod po Sloveniji ne bo bistveno manj vroče. V večjem delu države se bodo najvišje dnevne temperature gibale med 35 in 38 stopinjami Celzija.
Po ponedeljku bo vročina začela postopno popuščati, izrazitejša osvežitev pa nas bo najverjetneje dosegla šele v drugi polovici prihodnjega tedna. Ob tem se bo ponovno povečala tudi možnost za nastanek močnejših neviht.


