Avtor reportaže: Matej Štegar
Nad Jadranom in zahodnim Balkanom je bilo plitvo ciklonsko območje, v višinah pa je dolina s hladnim zrakom od severa segala do severnega Sredozemlja. Ob morju so nastajale nevihte, ki so bile v Hrvaški Istri in Kvarnerju tudi močne.
Radarska slika padavin v času fotografiranja na območju Fažane in Pule. Vir: Arso
Z Fažane opazujemo kipenje nad morjem, ter bliske v smeri naše obale.
Ena oddaljena nevihta, ki se je mučila in mučila, je uspela z nakovala vrečt pozitivko. Ura je bila že 6 zjutraj.Ta nevihta se je kasneje razvila v supercelično.
Nad morjem pri Puli nastane nova nevihta, zato se odpeljemo, do Pule. Kakšnih pametnih struktur ni bilo, je pa bilo kar nekaj cg-jevk, ampak je bilo že presvetlo za fotografiranje le-teh. So pa bili ob sončnem vzhodu lepi kontrasti.
Pogled z Pule zjutraj v smeri Brionov, na oddaljeno supercelično nevihto z tornadom.
Proti Kamenjaku, imamo pogled na še eno supercelično nevihto, vendar nam pogled zavira gozd. Zato se zapeljemo v smeri Kamenjaka. Na poti hitro z avta poslikam lepo supercelico z wall cloudom in inflow tailom.
Ob okrog 17 ure, z Pule z kolegom krenem v smeri Kvarnerja. Ko sva prispela v Rijeko, je fronta že zajela Istro. Na območju Rijeke pa je ob par kapljah, bilo še, do 24 stopinj C. Odpeljeva se na eno dvignjeno lokacijo v okolici Bakra, ki jo je imel Jernej označeno že, od prej. Tam sva srečala lovca z Rijeke, ki nama pokaže top lokacijo z Velebita z pogledom na Krški most in Rijeko.
Ujel se je lep shelf cloud, bilo je veliko udarov strel, ujela se je le ena solidna.
Čas je bil za odhod proti domu, med potjo se ustaviva še na bencinski črpalki pri Rijeki in poslikava še eno nevihto.